IMG_0019
Recept na príjemný pocit z masáže

Tešili ste sa na nejakú masáž, ktorá vám nakoniec vôbec nesadla?

Vysmiate modelky na fotkách vás priam volali na konkrétnu masáž, no realita bola odlišná od vašej predstavy. Je to ako s jedlom ktoré vidíte prvý krát. Vytvoríte si predstavu ako bude chutiť. Po prvom súste môže prísť sklamanie, no po dlhšom prežúvaní zistíte, že síce vás chuť prekvapila, ale je to jedlé. Dokonca lepšie, než ste čakali. Alebo si poviete, že toto už do úst v blízkych dňoch nedáte.


Aby ste predišli podobnému sklamaniu z masáži, vopred si nevytvárajte vlastné predstavy a očakávania zmeňte na zvedavosť. Informujte sa o priebehu masáži, o kontraindikáciách skôr, než sa objednáte. V prípade potreby zvoľte najlepšiu možnú alternatívu za pomoci vami zvoleného maséra.

Čerpám z podobnej situácie, ktorá sa mi stala v reštaurácii.

Objednala som si úžasne vyzerajúce jedlo z obrázku. Videla som na ňom obalené mäso a vytvorila som si naň určitú predstavu. Po prinesení jedlo voňalo a vyzeralo božsky, ako na fotografii. Sklamanie prišlo po ochutnaní očakávaného mäsa, čo sa iba tvárilo ako mäso. Bolo to obalené tofu.


Chyba však nebola v jedle, ani v kuchárovi, ale vo mne. Jedlo som vyhodnotila len podľa fotky. Popis som vôbec nečítala a čašníka som sa opýtať neunúvala. Takže ešte raz. Ak chcete predísť sklamaniam, pýtajte sa, čítajte popisy, informujte seba a informujte maséra o možných obavách, o prípadných očakávaniach, o zdravotnom stave. Ak už máte nepríjemnú skúsenosť za sebou, od masáží vás to nemusí úplne odradiť. Je to len skúsenosť. A tá sa dá zameniť inou skúsenosťou, predpokladajme už príjemnejšou.


Existuje toľko rôznych masérov, toľko možných priestorov, toľko druhov masáží. Už samotný prístup a vzájomné sympatie maséra a masírovaného môže vyvolať príjemnú atmosféru. Vôňa a relaxačná hudba dodáva priestoru upokojujúcu energiu a celkový pozitívny dojem. No v zásade neexistuje žiadny osvedčený recept, pretože sme len ľudia a ľudia na seba interagujú.